Modelarze nie tylko budują dla nas modele samolotów, czy czołgów, ale pomagają w odtwarzaniu nieosiągalnych detali. Dzięki dobrej współpracy z Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie pozyskaliśmy na wzór, oryginalną tabliczkę znamionową od dźwigu montowanego na ciągniku remontowo - ewakuacyjnym WPT-34. Tylko cztery takie ciągniki zachowały się w Polsce, ale tylko w Drzonowie i na naszym egzemplarzu zachowały się dźwigi. Identyczny dźwig można zobaczyć na wcześniejszym modelu ciągnika WPT w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Na naszym dźwigu ktoś oderwał tabliczkę znamionową, uznaliśmy, że najlepszą metodą jej dorobienia będzie odlew z żywicy. Z pomocą przyszedł nasz przyjaciel Maciej Lewandowski, modelarz z Solca Kujawskiego, który sam opracowuje i tworzy z żywicy modele samolotów niedostępnych na rynku. Maciej wykonał silikonową formę i odlew z żywicy, kopia tabliczki jest idealna. Dorabiamy też inne brakujące detale do naszego dźwigu, ale o tym wkrótce

 
Ciągniki WPT-34 budowano na podwoziach produkowanych w Polsce czołgów T-34-85, z jednym znanym wyjątkiem. Wóz zachowany w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie powstał na podwoziu wojennego czołgu.
 
Dźwig mógł podnosić elementy o wadze do 1t, na rysunku widoczna tabliczka znamionowa oznaczona nr 15
 
Oryginalna tabliczka z widocznym rokiem budowy dźwigu - lipiec 1968. Najprawdopodobniej WPT-34 były produkowane tylko w latach 1968 -69.
 
Kopia po przyklejeniu we właściwym miejscu i pomalowaniu cienką warstwą farby będzie wyglądać idealnie