Cieszymy się niezmiernie, że nasza propozycja spędzenia wspólnie dwóch godzin w tym jakże ważnym dla każdego Polaka dniu spotkała się z tak dużym odzewem.

Już przed godziną 14:00 nasz parking zaczął wypełniac się pojazdami. Przybyli do nas mieszkańcy Piły i okolic oraz goście z tak dalekich miast jak Częstochowa czy Gdańsk. Jak zawsze oblegany był nasz samolot Su-22M4 "Tygrysek". Prezentowaliśmy nowe eksponaty na naszej wystawie lotniczej - replikę munduru polowego pilota eskadry wielkopolskiej z roku 1919 oraz modele samolotów produkowanych przez pilskie zakłady OAW - myśliwce Fokker i Albatros oraz okazały model bombowca Staaken R.VI. Udostępnilismy także nasze wozy dowodzenia, które stanowią zalążek nowej wystawy poświęconej szeroko rozumianej łączności w wojsku. Strzałem w przysłowiową "dziesiątkę" była przygotowana krzyżówka o tematyce patriotycznej, której nakład został właściwie wyczerpany  !

Na nasze zaproszenie pojawili się przyjaciele ze 122. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dolaszewa - pokaz działania pododdziału z użyciem środków pozoracji pola walki w ich wykonaniu przykuł uwagę wszystkich gości - po pokazie była okazja do wykonania pamiątkowej fotografii, z której skorzystało wielu odwiedzających.

Losowanie wśród osób, które zmierzyły się z krzyżówką trzech zestawów klocków konstrukcyjnych firmy COBI było ostatnim akcentem dzisiejszego spotkania.

W zabezpieczeniu imprezy wsparli nas uczniowie klas mundurowych ze Szkoły przy Teatralnej pod opieką Pana Romana Powolnego - którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Ten dzień zaliczamy do udanych, dziekujemy za liczne przybycie i zapraszamy na przyszłe wydarzenia !