"SPORTOWY PIKNIK RODZINNY" z Wojskami Obrony Terytorialnej za nami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odwiedziliśmy dziś Złotów. Od godziny 12:00 na przyjęcie gości gotowy był nasz namiot promocyjny, stanowiska z peryskopami czołgowymi oraz celownikiem, Honker-sanitarka oraz rozgłośnia "Pionier" na podwoziu UAZ 452.

Główną część "Pikniku" stanowiły atrakcje przygotowane przez żołnierzy z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w postaci konkursu sprawnościowego, stoisk pokazowo-informacyjnych oraz pokazów działania drużyny piechoty z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki. Dla odwiedzających dostępne były także ekspozycje przygotowane przez inne stowarzyszenia militarne ze Złotowa i okolic. Każdy chętny mógł również sprawdzić się w roli strażaka. Nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Finał "Pikniku" przyniósł także radosną informację - uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile - z którymi współpracujemy - zajęli pierwsze miejsce jako drużna w konkursie sprawnościowym ! Brawo  Szkoła przy Teatralnej w Pile !