Plenerowa promocja książki pt.: „Samoloty OAW w lotnictwie polskim” autorstwa ks. Roberta Kulczyńskiego SDB i Mateusza Kabatka za nami.

Licznie przybyli goście z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o procesie powstania kolejnego już dzieła dokumentującego początki polskiego lotnictwa wojskowego, którego treść skupiła się tym razem na losach samolotów wyprodukowanych w naszym mieście oraz pilotach i obserwatorach których historia związała z pilskimi szkołami lotniczymi. Sprawdzony duet autorski przybliżył realia pracy ze zbiorami archiwalnymi oraz żmudny proces identyfikacyjny prowadzony na podstawie materiału zdjęciowego z epoki. Wyjaśniony został także związek malarzy-impresjonistów z wyglądem samolotów.

Jak zwykle spotkanie zakończono blokiem pytań i odpowiedzi. Nie zabrakło także okazji do zakupu wydawnictwa, uzyskania autografów od autorów oraz do indywidualnych rozmów.

 Spotkanie odbyło się, zgodnie z planem,  przy schronohangarze nr 2 - nowej siedzibie naszej wystawy lotniczej, której główny eksponat - samolot Su-22m4 "Tygrysek" stanowił tło dla prelegentów.
 Cieszymy się, że mamy kolejną pozycję wydawniczą która silnie akcentuje związek historii naszego miasta z procesem tworzenia lotnictwa wojskowego odrodzonej Rzeczypospolitej oraz walkami o utrzymanie jej granic.